Menu
Dordogne / Frankrijk

Zelf papier maken bij ecomuseum Moulin de la Rouzique

De molen en ecomuseum Moulin de la Rouzique, is een van de dertien papiermolens aan de rivier de Couze, die van de vijftiende tot late negentiende eeuw werkzaam waren. De streek stond bekend om zijn hoogwaardige kwaliteit papier. Helaas kwam er een einde aan de papiermolens bij de ontdekking van stoommachines (en later elektriciteit). De molens werden hiermee overbodig.

_MG_2135
In dit leuke doe-museum in de Dordogne leer je hoe papier gemaakt wordt van hennepvezels, vlas en katoen. In verschillende stappen wordt het proces uitgelegd en gedemonstreerd. Doordat er veel voorgedaan wordt is het ook heel leuk voor kinderen. De begeleide rondleiding is in het Frans maar er wordt af en toe ook toelichting in het Engels gegeven.

_MG_2130
_MG_2139

Het laatste gedeelte is het leukste, want daar mag je je eigen papier scheppen. Van katoen wordt pulp gemaakt door het in water te koken. Daarna kan je met een persvorm het pulp scheppen. Het water wordt eruit gedrukt, even wachten en voilà je hebt papier! Nog wel even een dag laten drogen voordat je erop gaat schrijven.

_MG_2152
_MG_2158
_MG_2153
_MG_2156
_MG_2162

Het museum heeft ook een leuke winkel waar je natuurlijk papier kunt kopen maar ook allerlei andere spullen die iets met schrijven en papier te maken hebben.

No Comments

    Leave a Reply

    NIEUWSBRIEF

    Ontvang regelmatig (ongeveer 1x per 2 maanden) reistips en inspiratie.

     

    Nieuwsbrief

    Ontvang reistips en updates over nieuwe bestemmingen